Skip links

Eğlence Havuzları Yapımı Eğlence Havuzları Yapımı

HAVUZ YAPIMI

Eğlence, animasyon havuzları; suyu ve eğlenceyi entegre bir şekilde havuz kullanıcılarına sunar ve özel havuzlar kategorisinde farklı bir bölüm oluşturur.

İşletmeler veya özel villalar için tasarlanan eğlence havuzları için kuru havuz, ıslak alan, jakuziler, şelaleler, hava yastıkları, akıntı kanalları, karşı yüzme sistemleri, dalga havuzları, vahşi nehir ve tembel nehir gibi sistemler bu havuz türü içerisinde kullanılan öğe ve sistemlerdir.

Pekcan Grup olarak; proje ve mühendislik teknik kadrolarımızda animasyon ve eğlence amaçlı olarak; sizlerin talepleri doğrultusunda projelendirme yapıyoruz. Her zaman tercihlerinizi göz önünde bulundurarak sizler için en iyi çözümleri sağlıyoruz.

Eğlence Havuzlarının tasarımlarına baktığınızda; bu havuzların çok fazla yaratıcılık gerektirdiğini görürsünüz. Ciddi muhasebe yeteneği, tecrübe ve mühendislik gerektiren bu havuz türünde hayal gücünü ise en üst seviyede tutmak gerekir. Eğlence havuzları her ne kadar su alanının bir parçası gibi görünse de aslında tek başına da havuz sisteminin bütününü de oluşturabilir.

Eğlence Havuzu Çeşitleri ve Bir Havuzu Eğlence Havuzu Yapan Su Özellikleri Nelerdir?

Pekcan olarak eğlence havuzları içerisinde yer alan birçok alt havuz türünü mühendislik projelerini oluşturuyor, tasarlıyor ve havuz uygulamaları olarak gerçeğe çeviriyoruz.

Bir havuzun eğlence havuzu olması için başta kullanılacak su özellikleri olmak üzere bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir:

Jakuziler

Jakuziler genellikle dairesel şeklinde olan havuz içinde yer alabilen rahatlama banyolarıdır. Jakuziler, spanın özünü oluşturan bir yöntemdir. Fakat spa jakuzi banyoları ile spa jakuzi havuzları arasında fark bulunur. Spa jakuzi banyosu sadece kişiye ve eşe özeldir. Ancak spa jakuzileri havuzunda diğer insanlar da yer alır. Bu uygulamalarda su sıcaktır ve kabarcıklar oluşturur. Su jetleri sayesinde canlandırıcı ve rahatlatıcı bir masajla su yüzeyi sağlanır. Jakuziler de eğlence havuzlarının alt başlığı içinde değerlendirilir ve tasarımları için ayrı bir proje gerekir.

Şelaleler

Havuz şelaleleri havuz su hattının üstünde konumlandırılan zaman zaman ışıkla desteklenen havuza görsel ve ses öğeleri katan su özellikleridir. Burada suyu elektrikli pompalar iter. Su akışı ve hızı ayarlanmış olan düşme yüzeyine göre akar. Şelalelerin ayrı bir bakıma, onarıma, kuruluma ve tasarıma gereksinimi vardır. Havuz şelaleleri incelendiğinde tasarımlarının, boyutlarının ve ebatlarının çok değişik şekillerde olduğu görülür. Bu şelalelerin yapımı için hem doğal malzemeler hem de yapay malzemeler kullanılır.

Eğlence havuzları içerisine şelale tasarımları yerleştirilebilir. Bunun ile birlikte; şelaleler tek olarak da bir havuzu eğlence havuzuna çevirebilir.

Tembel Nehir Havuzları

Pekcan, eğlence havuzlarının bir alt kategorisi olan su parkları içinde yer alan tembel nehir tasarımının inşaat, kurulum ve mühendislik hizmetlerini sunar.

Bir su parkında bir yerden diğerine geçmenin en iyi şekli tembel nehirleridir. Bu havuz kullanıcılarına büyük bir rahatlama hissi ile su içinde hareket sağlar.

Su parkı müşterileri için tembel nehrin derinliğinin güvenlik seviyesinde olması gerekir. Bu derinlik de 0,8 ile 1,2 metre arasındadır. Mevcut akışı azaltmak içi yavaş nehir sistemleri kullanılır. Tembel nehir sayesinde su parklarında müşteriler için hem çok eğlenceli hem de keyifli akışkan bir ortam sunulur. Eğer siz de su parkınıza daha fazla müşteri gelsin istiyorsanız tembel nehir projesini tercih edebilirsiniz. Pekcan olarak; tembel nehir projelerini detaylı bir mühendislik çalışması ve en iyi havuz ekipmanlarını temin ederek anahtar teslim kurulumunu gerçekleştirerek sizlere sunuyoruz.

Vahşi Nehir Sistemleri

Vahşi nehir sistemleri, tembel nehir uygulamalarına benzer bir sistemdir. Bu sistemde su akış hızı daha fazladır. Elbette buradaki suyun güvenlik sınırına uyulur. Yine su parkları için gerçekleştirilen bu alt eğlence havuz sistemi olarak bilinen vahşi nehir sistemlerinde birçok ışıklı animasyon ve su oyunu özellikleri de eklenerek tasarımlar genişletilebilir. Sınır hayal gücüdür.

Sonsuz Havuz Alanları

Bu tür havuzlar farklı birer eğlence havuzu olarak da sunulabilir. Sonsuz havuz alanları, sabit yüzme yapmak için tasarlanmış olan alanlardır. Dönüşe izin verilmeden sonsuz olarak yüzmenize izin verilen havuz türüdür. Bu havuz türünde su aerobiği ya da su eğlenceleri amaçlanıp da kullanımı sağlanabilir. Sonsuz havuz alanları hem iç hem de dış mekânlara kurulabilir. Bu alanların ısıtılması yıl boyunca mümkün olur. Suyun bakımını yapmak ise diğer büyük havuzlara oranla daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Dalga Havuzu Tasarımı ve Konfigürasyonu

Pekcan, çeyrek asırdan fazla her sene dünyada trend olan havuz türlerini dünyadaki benzerlerinden çok daha yaratıcı ve uygun fiyatlar ile uygulayarak ilerleyen bir firmadır Bu özelliğimiz mühendislerimizin sürekli kabiliyetlerini geliştirirken müşterilerimize de farklı alternatifler sunabilmeyi sağlar. Elde ettiğimiz her farklı proje ile tecrübelerimizde her geçen gün daha yaratıcı tasarımlara imza atıyoruz. Bu alanda dalga havuzları tasarımları da yaratıcı ve farklılık arayanlar için güzel bir konsept havuz modelidir. Havuz durağan suyu ile bilinen yüzme alanlarıdır. Denizde yüzmek ile ilgili asıl farkı dalgalardır. Denizde kontrolsüz bir ortamda dalgalar içinde yüzmek korkutucu olabilir. Üstelik yüzülen deniz bir havuz kadar güvenilir ve hijyen de olmayabilir. Dalga havuzları denizde yüzmenin en iyi yanı olan dalgaları havuzlara taşıyan sistemlerdir. Üretilen dalgaların boyutları gerçek bir deniz kenarındaymış gibi büyük tasarlanabilir. Hem denizden daha güvenli hem klasik bir yüzme havuzundan daha eğlenceli bir ortam yaratılmış olur. Havuz yapılacak alan uygun ölçülere sahipse bir su parkını daha çekici kılar. Eşsiz konfigürasyonlarımız ile dalga havuzu modellerinin de en iyi uygulayıcılarından biriyiz.

Karşı Akıntı Havuz Yüzme Sistemleri

Bu tür havuzlarda karşı akım sistemi, güçlü bir pompa ile yüzme havuzuna yine aynı güçte su akışı pompalar. Bu güçlü akıntı sayesinde su üstünde aynı noktada kalarak yüzme imkanınız olur. Karşı akıntı sistemli havuzlar, havuz yapım alanı küçük olan müşterilerimizin tercihidir. İlla ki küçük havuzlar içinde kullanılmayabilir. Büyük havuzlar içinde uygulanabilirler. Yüzme sporcuları ve yüzmeyi spor olarak gören tüm müşterilerimiz için ideal bir antrenman ortamı yaratırlar. 

Eğlence havuzlarının daha birçok farklı alt kategorisi vardır. Pekcan Grup, tüm bu havuz türlerinin tasarımlarını farklı ve yaratıcı fikirler ile tasarlar. Beklentilerinizin üstünde sonuçlar ortaya çıkarır. Aklınızdaki sade bir eğlence havuzu fikrini yaratıcılık ve mühendislik bilgisi ile eğlence ve aktivite coşkusuna çevirebilir.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı