Skip links

Rahatlama Mekanları Tasarım, Yapım Ve Bakım Hizmetleri Rahatlama Mekanları Tasarım, Yapım Ve Bakım Hizmetleri

SPA WELLNESS YAPIMI

Spa merkezlerinin dinlenme alanları rahatlama mekânları olarak isimlendirilir. Soğuk mekânlar, ıslak mekânlar ya da sıcak mekânlar olsun tüm kullanıcılar Spa deneyiminin sonunda bu rahatlama mekânları ile deneyimi taçlandırırlar. Spa deneyiminde genellikle sauna ve buhar odası gibi sıcak mekan deneyimleri rahatlama mekanlarında devam eder. Sauna terapileri sonrasında yenilenmek ve bunu hayatınıza yansıtmak için rahatlama mekânlarını tercih etmek en doğru seçimdir. Sauna seansı sonrasında tercih edilen birçok terapi yöntemi vardır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir: Isıtılmış yatak, su yatağı, tuz odası, masaj, kum terapisi, meditasyon odaları ve renk terapisidir. Beden ve ruhen bir rahatlama yaşamak için bu rahatlama mekânları basamağın son adımını oluşturur. Bu sebeple rahatlama mekanları gevşemeyi ve esenliği teşvik edici yaratıcı tasarımları ile ön plana çıkar. Bu tarz mekanlar genellikle kullanıcılarını şaşırtıcı farklı konsept tasarımlar ile düşünülür ve uygulanır. Bu rahatlama mekânlarının tasarımı, yapımı ve bakım hizmetlerinde yaratıcı mühendis ve uzman uygulayıcı kadrosu ile Pekcan, müşterilerini de her projede şaşırtmayı ve hayran bırakmayı başaran Türkiye’nin lider firmalar grubudur.

Isıtılmış Yatak

Spa deneyimleri içinde yer alan ısıtılmış yatak ve oturma bankları sayesinde vücut kan dolaşımı hızlandırılır. Bunun ile birlikte; bağışıklık sistemi güçlenir ve stres seviyesi minimuma iner. Bu yerler rahatlamak ve ideal bir şekilde dinlenmek amacıyla farklı malzemeler kullanılarak oluşturulur. Bu ortamlar ayrıca yaratıcı renk terapisi, sakinleştirici müzik, ışıklandırma ve ses terapileri ile de desteklenerek tasarlanır.

Isıtılmış yatakların dış kısımları ısıya dayanıklı ve estetik kalitesi yüksek dekoratif seramik, cam mozaik veya doğal taşlarla kaplanır. Yatay yüzeylerinin hemen altında ısıtma sistemleri yer alır. Kaslarınızdaki krampları ve ağrıları azaltmak ve ısının vücudunuzu rahatlatması için siz de ısıtılmış yatakları tercih edebilirsiniz.

Su Yatağı

Su yatakları spa merkezlerinde en çok eğlenceyi ve rahatlamayı iç içe vaat eden bölümlerden biridir. Su yatakları sayesinde dinlenir, rahatlar ve omurganızın gevşemesini sağlarsınız. Su yatakları sırt kasları için ideal uygulamalardır. Duruş bozuklukları için tamamlayıcı bir tedavi olarak ve stres kaynaklı ağrıları azaltmak amacıyla su yatakları tercih edilir. Bu ortamlarda yatağın içindeki su sıcaklığı ile de zihninizi ve vücudunuzu rahatlatır. Su yatağını kullanan bir kişi, havuz ya da denizde yüzüyormuş gibi hisseder. Yaşamın tüm yoğun temposu, koşuşturmacalarını geride bırakıp rahatlamak ve hafiflemek için su yatağı odaları spa deneyiminin önemli parçalarından biri olmaya başlamıştır.

Tuz Odası

Spa merkezlerinde özellikle de sağlık amaçlı olarak seçilen ünitelerden birisi de tuz odalarıdır. Tuz odası, haloterapi olarak da bilinir. Tuz odalarındaki tuz terapileri sayesinde solunum yollarında rahatlama sağlanır. Bu sayede oksijen alımı arttırılır, yaşam kalitesi yükseltilir. Akciğeri temizlenir. Bu durum da solunum yolu hastalıklarından olan astım, farenjit ve kronik bronşit gibi birçok hastalığın iyileştirilmesinde önemli rol oynar. Tuz ayrıca cildi yenilemek için ideal bir aşındırıcıdır. Tuz odası seansları ortalama olarak yarım saat civarı sürer.

Tuz odalarının tasarımı bir ya da iki oda olacak şekilde tasarlanır. Pekcan, hayallerinizdeki tuz terapi odalarının tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir kadroya sahiptir. Bu odalarda duvarlar, tavan ve zemin tamamen doğal tuz ile kaplanır ve sakinleştirici bir atmosfer yaratılır. Ayrıca tuz odası terapilerini desteklemek için genellikle ışık ve müzik öğeleri de terapi odalarına eklenir.

Masaj

Masaj yöntemi, vücuttaki kan dolaşımını artırmak ve dokulara daha fazla kan gelmesi ve rahatlamak amacıyla yapılan bir dinlenme, rahatlama terapi çeşididir. Bu yöntem dünya çapında da olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın hale gelmiştir. Masaj yöntemi sadece tedavi amaçlı değil; bunun yanında estetik amacıyla da kullanılmaktadır. Bu sayede her geçen gün mesaj tekniklerine bir yenisi eklenmiştir. İster spa merkezinin bir bölümü ister ayrı olarak masaj odalarının tasarımları yapılabilmektedir.  

Kum Terapisi

Kum terapisi spa kavramı içinde rahatlama yöntemlerinden biri olarak kullanılmaya başlamış terapilerden biridir. Bu odalarda amaç kişilerin kendini yazın sahildeymiş gibi hissetmesini sağlamaktır. Kum terapi odalarının tasarım odağı da budur. Yazın cildinize değen tatlı bir sıcağında kendinizi deniz kenarında ve sıcak kumların üzerinde güneşlenirken hissetme deneyimine ne kadar yaklaşılırsa kum terapisinin başarısı sağlanmış demektir. Bunun yanında kum terapi odalarının kontrollü ortamında güneş ışığının zararlı etkilerine maruz kalmaz ve herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Kış günlerini sevmeyen ve kışında bir sahil kenarı deneyimini yaşamak isteyen kişiler ve işletmelerine bu deneyimi kazandırmak isteyen işletme sahipleri için kum terapi odaları ideal bir seçenektir.

Meditasyon Odaları

Meditasyon odaları; kişilerin ruh dinginliğini sağlamak ve onları huzura eriştirmek amacıyla tasarlanmış mekânlardan biridir. Her odanın belli bir konsepti vardır ve tasarımları da buna uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Işıklandırma, müzik, ses ve ortamdaki kişisel konfor önem taşır. Çeşitli kokular ile de deneyim zenginleştirilir. Meditasyon odaları tasarımları tamamen yaratıcı bir bakış açısı gerektiren her biri birbirinden eşsiz tasarımlardır.

Renk Terapisi

Renk terapisinin (Colour Terapi) amacı; vücudun dengeli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır ve bunun için renklerin enerjilerinden yararlanarak bir terapi türü oluşturmaktır. Bir enerji olan renkler sayesinde psikoloji de olumlu bir şekilde etkilenecektir.

Özelliklerini saydığımız tüm bu terapi odalarının tasarımı fark ettiğiniz gibi uzmanlık ve yaratıcılık gerektiren mühendislik hizmetlerini gerektirir. Pekcan spa merkezleri ve kişisel projeler ile yüzlerce başarı ile teslim edilmiş referansa sahip Türkiye’de bu ölçüde yüksek deneyime ve uzmanlığa sahip nadir isimlerden biridir. Sizde ister spa merkezi projeleriniz, ister kişisel yaşam alanlarınızdaki kaliteyi arttırmak için bizlere tüm iletişim kanallarımızdan ulaşabilir, danışmanlık alabilir ve aklınızdaki tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı