Skip links

Mühendislik ve Danışmanlık Faaliyetleri Mühendislik ve Danışmanlık Faaliyetleri

FAALİYETLERİMİZ

Pekcan Grup’un kökleri 1994 yılına kadar uzanır. Ticari hayatına ilk olarak, başta İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki özel villa ve turistik işletmeler için havuz projeleri yapmak için yola çıkılmış ve Pekcan Mühendislik Ltd. Şti. kurulmuştur. Hemen ardındanda kurulan Pekcan Havuz Arıtma Ekipmanları Ltd. Şti. firması hayata geçirilmiştir. Asıl olarak Pekcan ismi bir mühendislik firmasının ismidir. Asıl odak noktası her zaman projelendirme, tasarım ve mühendislik çalışmaları olmuştur.

Bir havuz inşa etmek, zeminde bir çukur açıp sıva ile kaplamaktan çok daha karmaşıktır. Ekipmandan izleme yazılımına kadar teknolojik gelişmeler, havuz mülkiyeti deneyimine daha da fazla bilgi, deneyim ve iyileştirme çabası eklemektedir. Pekcan Grup olarak hizmet verilen ilk günden bu yana mühendislik olarak teknolojik eğrinin her zaman önünde olmak için ortak bir çaba gösteriyor ve bu bilgileri müşterileri aktarıyor.

Havuz yapımında betonarme zeminaltı havuzlarının proje-mühendislik çalışmaları yapılmakta ve hayata geçirilmektedir. Bunun yanı sıra mevcut havuzları yenilemek için de sıklıkla yenileme projeleri düşünülmekte ve uygulanmaktadır. Uzman kadro ile havuz projeleri tasarlanırken çevre düzenlemesinden, tüm peyzaj ihtiyaçların kadar tam bir set olarak tüm müşterilerin hayallerini gerçeğe dönüştürecek yetkinliktedir. Arka bahçenizin parıldayan bir havuz, yumuşak ışıklar ve yemyeşil bitki örtüsü içeren bir vahaya dönüştüğünü hayal edin. Pekcan Mühendislik uzmanları yanınızdayken her şey mümkündür.

Havuz projeleri ile beraber keyif mekanlarının diğer ucunda olan tüm hayallerde Pekcan Mühendislik ve Danışmanlık hizmetlerinin alanına girer. Sauna, spa&wellness ve buhar odası gibi ister kişisel ister işletme bazında olsun tüm mühendislik çalışmaları kesin hesaplamalar ve mükemmellik anlayışı ile tasarlanır.

Pekcan Mühendislik Ltd. Şti.

Pekcan Mühendislik Ltd. Sti. 1994 yılında Ege Bölgesi’nde özel villa havuzları ve turistik tesislere genel maksatlı havuzlar yapmak amacıyla kuruldu. Bugün Pekcan’ın yapmış olduğu tüm proje taahhüt işlerine servis ve bakım desteği veren bu şirketidir. Müşterilerin projeleri için her türlü mühendislik ve danışmanlık desteğinin yanında, her türlü havuz malzeme ve kimyasalının satışını da gerçekleştirmektedir.

Pekcan Mühendislik, tüm bu işleri gerçekleştirirken de sektördeki farklılığını ortaya koymaktadır. Yıllar boyunca, yüksek derecede müşteri beğenisi ve güveni oluşturulmuştur. Pekcan bir diğer müşterisini neredeyse her zaman müşterilerinin komşularına, ailelerine ve arkadaşlarına mükemmel yaratıcılığı ve ayrıntılara verilen önemi bahsetmesi ile elde etmiştir.

Pekcan Havuz Arıtma Ekipmanları Ltd. Şti.

Pekcan Mühendislik ve Danışmanlık faaliyetleri içinde hizmet vermeye devam eden Pakcan Havuz Arıtma Ekipmanları Ltd. Şti. 1998 yılında kurulmuştur. Pekcan Mühendislik Ltd. Şti. firmasının hızlı gelişmesinden sonra Pekcan Grup kurucuları ve şirket ortakları, Pekcan Pekcan Havuz Arıtma Ekipmanları Ltd. Şti.nin kurulmasına karar vermişlerdir. Bu firmanın kurulması ile tüm yüzme havuzu, jakuzi, sauna, Türk Hamamı, SPA merkezleri projelendirilmesi ve taahhüt işlerinin içeriği bu firma aracılığıyla sağlanmaya başlanmıştır. Pekcan Havuz Arıtma Ekipmanları Ltd. Şti., bünyesindeki mühendis ve uzman personeli ile 30 yıla yakın sürede sorunsuz olarak tamamladığı 5000’den fazla proje ile Pekcan ismini bugün Türkiye’nin lider keyif mekanları mühendislik ve danışmanlık firmalarından biri haline getirmiştir.  

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı