Skip links

Havuz Kaplama Ve Havuz Kaplama Ürünleri Havuz Kaplama Ve Havuz Kaplama Ürünleri

HAVUZ YAPIMI

Yüzme havuzlarının yaşam kalitesini yükseltme ve insan sağlığını koruma üzerinde pek çok önemli faydası vardır. Yüzme havuzları sayesinde hayattan büyük bir keyif alırken ruh ve beden sağlığı korunur. Bu keyif, eğlence ve sağlık alanları yüzme havuzlarının tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de havuz kaplamaları ve havuz kaplama sistemleridir. Doğru tercih edilen kaplama sistemleri sayesinde yüzme havuzlarınız yüksek bir estetiğe ve doğal olarak çekici bir görüntüye kavuşturulur.

Havuz kaplama sistemlerine baktığınızda birçok uygulamanın mevcut olduğunu görürsünüz. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni mozaik kaplamalardır. Bu önemli malzeme dışında yüzme havuzlarının iç kaplamalarında, pebble kaplamalar, porselen kaplamalar, PVC liner ve plaj havuzu kaplamaları kullanılmaktadır.

Mozaik kaplamalar ile zemin kaplamaları, duvar kaplamaları, duvar resimleri ve su hatlarıyla fayans zemin kaplamaları yapılır. Bu kaplama çeşidi peyzaj havuzları ve süs havuzları için de en sık tercih edilen yöntemdir. Mozaik kaplamalar; cam ve seramik olmak üzere iki çeşidi ile bilinirler. Bu kaplamalar mat ya da parlak cilaya sahip olabilir. Suya dayanıklı ve uygun koşullarda monte edildiği için herhangi bir kayma yapmazlar. Yüzme havuzlarının estetiğini artırmak için mozaik kaplamalar ideal bir seçimdir.

Pekcan Grup olarak sizlere havuz kaplamalarında eşsiz sayıda tasarım örnekleri sunmaktayız. Havuz kaplamaları sayesinde havuzlarınızın tasarımları, mükemmel bir görsel zenginlik ile tamamlanır. Pekcan Grup havuz kaplama sistemlerinde sizlere neredeyse sınırsız kombinasyonda renk alternatifi de sunar. Pekcan Grup, havuz kaplamalarına verdiği önemi Poolside markasını hayata geçirerek göstermiştir.

Poolside Havuz Kaplama ve Güvenlik Malzemeleri

Pekcan Grubun tescilli markalarından biri olan Poolside markası sayesinde yüzme, süs ve peyzaj havuzlarında kullanılmakta olan ve dünyanın saygın havuz kaplama markaları, havuz içi ve havuz çevresi kaplama malzemeleri tek bir çatı altına alınmış oldu. Markalaşmış geniş ürün yelpazemizde havuz güvenlik sistemleri ve havuz örtüleri de yer alır. Pekcan Grup, kendi tasarım ve projelerinde kullanmakta olduğu bu ürün gamını diğer tüm havuz sahibi veya hayali olan kullanıcılar da erişsin diye Poolside markasıyla satışa sunar. Bu ürün kataloğuna çevrim içi erişimde mümkündür. www.poolside.com internet sitesi üzerinden tüm kataloğumuza ulaşabilirsiniz. Her zaman, en güzel havuz projeleri ancak en doğru malzemelerin seçimi ve kullanılması ile mümkündür mottosu ile hizmet veren Pekcan, tüm deneyimlerini ve doğru malzeme örneklerini, diğer havuz sahibi, havuz yapımcısı ve işletmecileri ile paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyar.

Cam mozaik kaplamalar; Bu kaplama türü Poolside Cam Mozaik Kaplama Ürünleri kataloğunda, Poolside Özel Seri Cam Mozaikler, TT Serisi Cam Mozaikler, AP Serisi Cam Mozaikler, NP Serisi Cam Mozaikler, Antislip Seri Cam Moziakler ve Ekonomik Seri Cam Mozaik Kaplama Ürünleri olarak yer alır.  

Porselen türü havuz iç kaplamaları; Poolside Porselen Kaplamalar, Serapool Porselen Kaplama ürünleri ve ithal İspanyol malı Rosa Gres marka ürünleri içerir.

Poolside ve Serapool ürünleri incelendiğinde; porselen karo ve porselen mozaik olmak üzere iki farklı gruba ayrıldığı görülür.

İspanyol marka Rosa Gres ürünler; Boheme, Garden, Serena, Mistery,  Lovely, Vintage, Naturel ve Tao serilerini kaplayan sistemler şeklindedir.

Poolside Plaj Havuzu Kaplamalar ve Pebbles ürünleri;  bu kaplamaların kapsamına baktığınızda ithal cam, pebble grubu ve kuvars kum havuz kaplamalarını içeridğini görebilirsiniz.

Poolside plaj havuzu kaplamalarında ise, okyanus, turkuaz, göl, orman, toprak, naturel, mercan ve gece serisi ürün gruplarını içerir.

PVC Liner; bu kaplama malzemesi de havuz iç kaplamalarında kullanılır. Bu ürün daha çok hazır havuzlarda tercih edilir. Bu ürün grubunda EPDM Membran Havuz Kaplama Malzemeleri de bulunur. Bu malzemeler daha çok dekoratif havuz sistemleri için tasarlanmıştır. Bu malzemeler de tıpkı diğer ürünler gibi Poolside’ın geniş yelpazeli ürün gamı ile bütün projelerinde ve uygulamalarında yararlanılan olanaklardır.

Tüm bunların yanında havuz dış kaplama sistemlerini ele aldığımızda ise; Poolside’in Antislip Kaymaz Cam Mozaikleri, Serapool Porselen Kaymaz Karoları ve Poolside Porselen Kaymaz Karolar: Bu kaplama çeşidi daha çok güneşlenme taraş kaplamalarında tercih edilir. Bunların yanında ahşap deckler, terme, accoya ve iroko ağaçları ile yapılan tüm işlemleri kapsar.

Havuz Güvenlik Sistemlerinde ise; öncelikle havuz güvenlik bariyeri veya çiti, havuz örtüleri ve havuz çocuk güvenlik alarmı bulunur. Poolside ürün gamında havuz örtüleri alt başlıkları olarak; file havuz örtüsü, solar havuz örtüsü ve kışlık havuz örtüsü yer alır. Siz de tüm bu geniş ürün seçenekleri için Poolside markamızı ve Pekcan Grubu tercih edebilirsiniz.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı