Skip links

SPA Wellness Yapımı SPA Wellness Yapımı

HİZMETLERİMİZ

Sudan Gelen Sağlık manasını taşıyan spa, günümüzde direnç, sağlık ve güzellik alanları için kullanılan ortak bir terimdir. Spalar günümüzde sadece otel ya da tatil yerlerinde değil; bunun ile birlikte lüks ve konforlu evlerde de yaygın bir şekilde kullanılır.

Siz de işletmelerinizdeki ya da evlerinizdeki Spa alanlarını hayallerinizdeki gibi tasarlamak ve projelendirmek istiyorsanız Pekcan Gruptan destek alabilirsiniz. Pekcan Grubun uzmanlık alanları arasında tasarım yapmak, bunu projelendirmek, akabinde taahhüdünü gerçekleştirmek ve aktif şekilde sizlere teslim etmek mevcuttur.

Tasarımı ve uygulamayı biz yapalım sizlere sadece ruh ve bedeninizin rahatlamasını ve hayatın sakinliğini yakalamak kalsın.

Spa kavramı içinde sıcak mekanlar, soğuk mekanlar, ıslak mekanlar ve rahatlama mekanları kavramları yer alır. Sıcak mekan tasarımlarının en önemlisi ise saunalardır. Pekcan, havuz projeleri kadar sauna projeleri ile de ön plana çıkan bir markadır.

Bir Ev Saunasının Yapım Maliyeti Ne Kadardır?

Birçok artısı olan saunalar yalnızca işletmelerde, otellerde, sağlık merkezlerinde değil; günümüzde lüks evlerde de tercih edilir hale gelmiştir. Farklı sayıda seçenekleri bulunduğu için bir ev saunasının yapımı yaklaşık olarak 2.500 ile 10.000 Euro arasında maliyet gösterir. Bunun ile birlikte; prefabrik açık sauna ya da kapalı sauna kurulum ve yapım maliyeti ise yaklaşık miktarlarla 3000 ile 14.500 Euro arasında bulunur. Tam olarak istenilen özelliklerde ve kişiselleştirilmiş bir sauna odası inşa etmenin fiyatı da yaklaşık miktarlarla 4.500 ile 35.000 euro arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatlar tabii ki kurulumu yapılacak saunanın özelliğine ve harcanan vakte göre değişiklik gösterecektir. İzmir merkezli olmak üzere ve çevresinde profesyonel hizmetler sunan Pekcan Grup evinize ve işletmenize özel sauna yapımında da tüm Türkiye çapında sauna yaptırmak isteyenlere hizmet vermektedir. Pekcan uzmanlarımız ile iletişime geçerek sizler de ücretsiz bir şekilde tahminlerimizi alabilirsiniz. Söz gelimi; bir kapalı sauna odası tasarımı ve yapımı; kurulumu dâhil yaklaşık 2.300 ile 11. 500 euro civarındadır.

Sauna Yapımı İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Evlerinize ya da işletmelerinize en kalitelisi olacak şekilde bir sauna yaptırmak için ve bu hizmetin sağlanması için Pekcan’ı tercih edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bir sauna yapım hayaliniz varsa öncelikle sauna yapıyoruz diye bilinen bir firmanın referans projelerini incelediğinizde sauna yapım işlerinin referanslarının ne kadarını oluşturduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Sauna yaptırmak istiyorsanız diğer bir nokta ise hangi boyutta bir saunanın size uygun olduğunu tespit etmektir. Pek çok farklı tür sauna bulunur. En çok tercih edilenleri geleneksel ve kızılötesi saunalardır. Geleneksel saunada buhardan çok daha yüksek sıcaklıklar elde edilir. Geleneksel saunalar açık sauna ya da kapalı sauna şeklindedir. Bu türün ortalama sıcaklığı ise yaklaşık 85 C ve 90 C arasında bulunur. Bu tarz saunalar vücudu ısıtmak için öncelikle havaya ısı dağıtır. Kızılötesi saunalar ise; sıcaklıkları daha düşük olan saunalardır. Vücuda direkt etki eden ısıyı seçiyorsanız sizler için en iyi seçim kızılötesi sauna çeşididir. İç mekân kullanımı için tasarlanan bu saunalarda sıcaklık kontrol edilebilirken nem ise kontrol edilememektedir. Ayrıca ön ısıtma süresi kızılötesi saunalarda gerekmez. Bu tür saunaları yaklaşık olarak 10- 15 dakika kullanmak en uygun zaman dilimi olacaktır.

Sıklıkla karşınıza çıkacak ahşap saunalar, çam, ladin ya da sedir olmak üzere yüksek kalitede seçenekler ile inşa edilirler. Bu tür saunalarda; saunanız tıpkı ilk günkü görünümünü korur ve bakımları çok daha kolay olur. Ortamlarınızdaki vurgulara uygun bir renk yakalamak için ahşap bir kapı ya da daha fazla ışık elde etmek için cam bir kapı tercih edilir.

Geleneksel sauna aksesuarları ile saunanızı tam anlamı ile kullanabilirsiniz. Saunalarda sauna kepçeleri, sauna kovalarından yararlanılır.

İç mekan sauna modellerinin yanında bir de dış ortam için tasarlanmış olan daha geleneksel saunalar da bulunur. Buradaki birçok model açık hava eğlenceleri için tasarlanır.

Spa kavramı içinde sıcak ve soğuk mekân kavramları vardır. Saunada sıcaklık sonucu gevşeyen bedenin dinçleşmesi ve serinleyebilmesi için spa tesisi içinde bir kar odası, buz mağarası ve kar çeşmesi gibi seçenekler sunulmaktadır.

Islak mekânlar, spa yerlerinde en çok tercih edilir. Bu alanda çeşitli sayıda mekân ve aktiviteler de vardır. Bu mekanlara örnek olarak; jakuzi, kapalı havuz ve açık havuz, termal ve thalasso terapi havuzu, wellness, şok ve macera duş havuzları sayılabilir.

Sıcak mekânlar: bu mekânlar da daha çok rahatlama ve sağlık amacıyla kullanılır. Klasik Fin Saunası, Bio Sauna, Rus Saunası, Kelo Sauna, Klasik Fin Hamamı ( buhar banyosu ), Aroma Buhar Banyosu, Roma Banyosu ( Locanium, Tepidarium, Caldarium ) ve Türk Hamamı gibi bölümlerden oluşmaktadır. Ayrıca Isıtılmış yatak, solaryum, masaj odaları da bu bölümlerde yer alabilir.

Evlerinize, işletmenizde bu Spa mekanlarından biri veya bir kaçını yaptırmaya karar verdiyseniz bizi arayın ve Pekcan uzmanlarının geniş yaratıcılıkları ve deneyimleri yardımı ile hayalinizdeki Spa’yı beraber inşa edelim.