Skip links

Patentli Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi Patentli Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi

HİZMETLERİMİZ

Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi, patenti Pekcan Grup’a ait havuz yapım projelerinde Türkiye’de ilk defa uygulanan karbon ayak izini ve kaynak tüketimini en az indirmeyi amaçlayan bir projedir.

Yüzme havuzlarının işletilmesinde de çevresel su ve enerji kaynakları yoğun olarak kullanılmaktadır. Yüzme havuzlarının yapımında enerji ve su kaynağı kullanımı genellikle üzerinde ilk düşünülen ve kritik kabul edilen özellik değildir. Fakat enerji ve kaynak kullanımı ile ilgili herhangi bir planınız yoksa yüzme havuzu yapımı tamamlanıp işletmeye alındıktan kısa bir süre sonra kaynak kullanımı ile ilgili sorunlar baş gösterecektir.

Yüzme havuzun işletilmesinde havuzun yakınındaki şehir şebekesinden ayrı su kaynakları kullanılsa dahi bu su kaynaklarına zarar vermeye başlayabilirsiniz. Şehir şebekesi kullanıldığında ise enerji ve kaynak verimliliği olmayan bir havuz ile bütçeniz başta olmak üzere çevreye de zarar vereceksinizdir.

Bunun yanında yüzme havuzları yapımında kullanılan sistemlerin dünyaya zarar verdiğini fark ettiğinizde yüzme havuzunun sizin için artık çocuklarınızın geleceğinden çalan bir sisteme dönüşmesini izleyeceksinizdir. Dünya her geçen gün daha fazla su kaynağını kaybederken ve enerji giderek daha pahalı bir kaynak haline gelirken bir yüzme havuzu sahibi olmayı istemeyebilirsiniz.

Bu sebeple insan aktivitesinin olduğu her yerde “sürdürülebilirlik” kavramı, sadece önemli değil hayati hale gelmiş bir kavramdır.

Sürdürülebilirlik dünyanın su, enerji ve çevresel tüm kaynaklarının gelecek nesiller içinde kullanılabilir miktarlarda kalmasını garantileyen yegane düşüncedir.

Pekcan Grup, bu sebeple patentli “Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi” ile yüzme havuzlarının işletilmesini daha düşük enerji kullanımı ile yine yüksek konfor sunabilen havuz işletim projesini geliştirmiştir.

Yeşil Enerji Sistemi ile ilk hedef çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmaktır.

Geleneksel havuz yapımları ve sonrasında ortaya çıkan yüksek maliyet ve yoğun kaynak kullanımından zararlar en az indirilmiştir.

Pekcan Grup patenli “Yeşil Enerji Sistemi”nde, havuz kullanımı sırasında sürekli olarak maruz kalınan kimyasal ve inorganik dezenfektanların yan etkileri de bertaraf edilir. Böylece havuz kullanıcıları ve işletmenleri içinde daha sağlıklı bir havuz yaratılmış olur.

Havuz bakımı için harcanan iş gücü azalır.

Yeşil Enerji Sistemi enerji ve su tasarrufu sağlayan ekipmanların bir arada kullanılması ile oluşturulan bir sistemdir. Daha çevre dostu bir havuz yaratırken daha da tasarruflu bir yüzme havuzuna sahip olursunuz.  

Yeşil Enerji Sistemini oluşturan tüm havuz ekipmanları en yüksek enerji tasarrufu sağlayan ekipmanlardan oluşturulmuştur.

Pekcan Grup patentli Yeşil Enerji Sistemi sayesinde yüzme havuzların;

  • Geleneksel olarak kurgulanan ve yapılan yüzme havuzlarına göre enerji ve su tüketimi  çok daha düşük seviyededir.
  • Havuz bakımı için kullanılan havuz kimyasallarının kısa vade de havuz kullanıcılarına uzun vade de çevreye olan zararları ortadan kalkmış olur.
  • Havuz bakımı için kullanılan iş gücü azaldığı için havuz işletimi için harcadığınız işgücü maliyetleri de azalır.
  • Havuz su ve enerji maliyetleri de bütçe dostu bir hale gelir.

Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi projemiz ile;

Doğa dostu bir yüzme havuzuna sahip olursunuz. Aynı ölçülerde geleneksel olarak tasarlanmış, yapılmış ve işletilen havuzlara göre en az yarı yarıya düşük bütçeler ile bir havuzu işletebilirsiniz.

Bir yüzme havuzunun çevreye olan zararları ve işletim maliyetinden dolayı endişeleriniz de en aza inmiş olur.

Havuzlarda Yeşil Enerji Sistemi patentli bir sistem olduğu için tüm detayları Pekcan Grup uzmanları size anlatacaktır. Bize iletişim kanallarımızdan ulaştığınız takdirde yüzme havuzlarının işletilmesinde öncü olan bu devrimsel inovasyon işletim sistemini size tanıtmaktan büyük keyif alacağız.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı