Skip links

Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri Kurulumu Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri Kurulumu

HAVUZ YAPIMI

Yüzme havuzlarınız için etkili bir dezenfeksiyon sistemi mecburidir. Çünkü yüzme havuzunuz içerisindeki sürekli kirleticilerin saldırısı altındadır. Ve sadece yüzücülerin yüzmesine uygun değil, pırıl pırıl berrak görünümlü bir havuz suyu sağlamak içinde havuz suyu olabildiğince verimli şekilde dezenfekte edilir. Etkili bir dezenfeksiyon işlemi için de en sık kullanılan havuz dezenfektanı klordur. Diğer bir bileşen ise ozondur. Bunun yanında pH düşürücüler, pH yükselticiler, yosun öldürücüler, asitler, çöktürücüler, şoklama kimyasalları kullanılır. Tüm bu kimyasalların ortak özelliği ister manuel ister otomatik havuz dezenfeksiyon sistemleri ile havuz suyuna katılma gereklilikleridir. Yüzme havuzunuz içerisindeki mikrobik kirlilikler sürekli bir şekilde kirleniyorsa etkili bir dezenfeksiyon işlemini gerçekleşmiyor demektir.  

Su Hazırlık Kombinasyonu

Su hazırlık kombinasyonu şu aşamalardan geçer: Topaklama (Flokulasyon), Filtrasyon, Ozonlama, Absopsiyon Filtrasyonu ve Klorlama. Tüm bunları açılımı ise şu şekildedir:

  • Topaklama ve filtrasyon
  • Ozonlama ve oksidasyon
  • Aktif kömürlü Absorpsiyon filtrasyonu
  • Dezenfeksiyon ve oksidasyon
  • pH değeri ve asit kapasitesi ayarı
  • Seyreltme (Temiz su ilavesi) + yeni dolum zamanı ve Havuz temizliğidir.

Havuz Suyunda Kullanılmakta Olan Kimyasal Gruplarını inceleyecek olursanız bunlar da şu şekildir: Yer yüzey temizleme kimyasalları ve filtre temizleme kimyasalları, yosun önleyiciler, ph düzenleyiciler, klor grubu dezenfektanlar, kışlık bakım ürünleri, topaklayıcılar ve çöktürücüler ve klorsuz şoklama ürünleri şeklindedir.

Tüm kimyasalların uygulanması ve havuz dezenfeksiyon sistemleri için en doğru adres Pekcan Gruptur. Siz de Pekcan Grubu gönül rahatlığıyla tercih ederek yüzme havuzlarınızdaki dezenfeksiyon sistemlerinin kurulumunu uzman ellere yaptırabilirsiniz. Tüm cevaplarınız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı