Skip links

Tarihçemiz Tarihçemiz

KURUMSAL

PEKCAN ; vizyoner yapısı, dünya trendlerini takip edebilme ve uygulayabilme becerisi, sürekli kendini geliştirme isteği ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler üretmekte ve bu hizmetleri yine markalarla sunmaktadır.

PEKCAN GRUP bünyesinde Pekcan Mühendislik Ltd. Şti. ile Pekcan Havuz Arıtma Ltd. Şti. firmalarını barındırmaktadır. 1994 yılında Pekcan Mühendislik Ltd. Şti. İzmir’de kurulmuştur. Firmanın amacı öncelikle Ege Bölgesi’ndeki turistik tesisler ve konut projeleri için yüzme havuzu ve SPA merkezleri inşa etmektir.

Gelişerek büyüyen firma, 1998 yılında Pekcan Havuz Arıtma Ltd. Şti. firmasını kurmuştur. Bu sayede firmalar sektörde daha büyük oyuncu olmuştur. Birbirleri ile koordinasyon içerisinde çalışarak hizmet kalitesini arttırmış ve daha çok insana ulaşma imkanı sağlamıştır.

Yüzme havuzu, terapi havuzları, termal havuzlar, olimpik havuzlar, sauna, buhar odası, Türk Hamamı, SPA, atık su arıtma, proje danışmanlık, servis ve bakım alanlarında firmalar hizmet vermektedir. Türkiye’ nin bir çok yerinde 25 yıldan uzun sürede binlerce projeyi hayata geçirmiştir.

Firmaların amacı; İnsanların hayatlarına güzellik ve sağlık katmaktır. Ailelerin , çocukların, gençlerin hem eğleneceği hem de spor yapacağı, güzel tatiller geçireceği, sağlık kazanacağı ve hafızalarında güzellik ve mutlulukla hatırlayacakları anılarda yer almaktır. Firmalar mühendislik firması olması nedeniyle ,teknolojiyi insanların keyif alması ve konforu için kullanmaktadırlar.

2010 yılında PEKCAN firmaları kurumsallaşma sürecine girmiştir. Aynı zamanda yurt dışına açılma faaliyetleri başlamıştır. Uzun yıllar içerisinde geliştirdiği ticari ilişkileri sayesinde 2011 yılında ithalat faaliyetlerine başlamıştır. Bu süreçte hem projelerinde kullanmak hem de satışını yapmak amacıyla ürünleri Avrupa’daki sektörün belli başlı tedarikçilerinden ithal eder hale gelmiştir.

Pekcan Havuz firması, proje taahhüt firmasıdır. Ağırlıklı olarak yüzme havuzu, sauna, buhar odası Türk Hamamı ve SPA merkezlerinin projelendirilmesi ve kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Pekcan Mühendislik firması ise; servis, destek ve bakım hizmeti sağlamaktadır. Pekcan Mühendislik Ltd. Şti. TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahiptir. Yüzme Havuzu Elektromekanik Servis Hizmetleri Departmanı ile Yüzme Havuzu Periyodik Bakım Departmanı’nı bünyesinde barındırmaktadır. Pekcan firması bu departmanlara yaptığı personel ve araç yatırımı ile hizmet kalitesini arttırmayı hedeflemiştir.

2014 yılında PEKCAN nihai tüketiciye ulaşmak amacıyla biri İzmir Narlıdere’de diğeri Çeşme Alaçatı’da olmak üzere iki adet Pekcan Havuz Marketleri hayata geçirmiştir. Bu yapının içerisinde ayrıca iki adet yüzme havuzu su analiz ünitesi bulunmaktadır.

e-ticaret  sektöründeki gelişmeyi gören firma 2013 yılında www.havuzdayim.com e-ticaret sitesini kurmuştur. Havuz müşterileri arasında kısa sürede oldukça oldukça bilinir olmuş ve geniş bir müşteri kitlesine ulaşmıştır. Ayrıca birçok farklı ortak pazar yerinde mağazaları vardır. Bu konuda da sektörün öncüsü olarak birçok havuz firmasının e-ticarete yönelmesine vesile olmuştur.

Ayrıca PEKCAN bünyesinde POOLLINE, POOLSIDE, www.havuzdayim.com, PEKCAN HAVUZ MARKET , NATURAL POOL, GREEN ENERGY ve HIMABLUE markaları yer almaktadır.

POOLLINE markası altında; yüzme havuzu filtrasyon malzemeleri, dezenfeksiyon üniteleri, havuz aktivite grupları, havuz temizlik ekipmanları, duşlar, sauna , buhar odası , jakuzi, Türk Hamamı, SPA ürünleri, hazır süs havuzu setleri, göletler PVC liner ürünler, akarsu setleri, süs havuzu ve gölet filtrasyon üniteleri , süs havuzu pompaları, bahçe için dekoratif figürler, dikey bahçeler ve hayvan kovucular yer almaktadır. Yurt dışından ithal edilen bu ürünlerin hem perakende de hem de e-ticaret üzerinden satışı yapılmaktadır.POOLLINE Pekcan Grup’un tescilli markasıdır.

POOLSIDE markası altında ; Havuz yapımında kullanılan kaplama malzemelerinin temini sağlanmaktadır.

Havuz iç kaplamalarında kullanılan cam mozaikler , porselen kaplama malzemeleri ve pebble havuz kaplama ile POOLSIDE plaj havuzu ürünleridir.

Havuz dış kaplama ürünlerinde ise; Anti-slip kaymaz cam mozaikler, porselen kaymaz kano ( teras kaplamaları ) , porselen  tutamak ve küpeşte malzemeleri ile havuz ızgaraları yer almaktadır. Ayrıca havuz kenarında kullanılan ahşap deckler, havuz çocuk güvenlik sistemleri ile havuz örtüleri ve havuz içerisinde ve güneşlenme platformunda ya da ıslak alanlarda kullanılan kaplama ürünlerinin satışının gerçekleştirildiği PEKCAN GRUP platformudur.

www.havuzdayim.com ; PEKCAN GRUP’un e- ticaret satış kanalıdır.2013 yılında faaliyete başlamıştır. İnternet satış müşterileri arasında kısa zamanda oldukça bilinir olmuş ve tüm Türkiye’ye satış yapar hale gelmiştir. Artan ivmesiyle şirketin satış rakamlarına katkıda bulunmaya başlamıştır .Ayrıca, birçok e-ticaret platformunda da mağazaları yer almaktadır.

PEKCAN HAVUZ MARKET ; PEKCAN GRUP bünyesinde iki adet havuz market vardır. Bunlar , İzmir Narlıdere’de ve Çeşme Alaçatı’dadır. Nihai tüketicinin ihtiyacı olan, yüzme havuzu, süs havuzu, gölet, bahçe, sauna, SPA, havuz kimyasalı malzemeleri ve  ekipmanları satılmaktadır.

NATURAL POOL; markası altında doğal havuzlar, biyolojik havuzlar, göletler ve süs havuzlarının yapımı yer almaktadır. Tamamen havuz kimyasalı kullanılmadan biyolojik filtrasyon sistemi ile yüzme deneyimini sunmaktadır.

GREEN ENERGY ise ; PEKCAN Patentli sistemdir. Bu sistemde çevre ile dost ürünler kullanılarak dizayn edilen yüzme havuzları yer almaktadır.

HIMABLUE MAVİ DENGE markası ise; yine PEKCAN ‘ın tescilli markasıdır.HIMABLUE MAVİ DENGE sisteminde , havuz ve SPAlarda kullanıcıların kaliteli su kullanılması hedeflenmektedir. Çevre dostu üründür.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı