Skip links

Islak Mekanlar Tasarım, Yapım Ve Bakımı Islak Mekanlar Tasarım, Yapım Ve Bakımı

SPA WELLNESS YAPIMI

Antik Yunan ve Roma medeniyetlerinin, sağlığa ve esenliğe kavuşmanın önemli bir yolu olarak gördükleri doğal olarak oluşan kaplıcalara verdikleri isim olan “Spa” kelimesinin anlamı günümüzde, pek çok farklı beden ve ruhsal iyilik yararı sağlayan hizmeti de kapsayacak şekilde genişledi. Artık etrafımızda içinde doğal bir kaplıca olmasa dahi kendini “Özel Havuz”, “Sağlık ve Güzellik”, “Spa ve Wellness” merkezi olarak tanımlayan yüzlerce farklı kategoride hizmet veren mekanlar var. Bu tip mekanların sayısındaki artışı nüfusun kalabalıklaşmasına bağlayanlar olabilir. Fakat dünya da ve ülkemizde her sene kişi başına düşen mekan sayısı oranları da sürekli artmaktadır. Bu yüksek sayı artışının en önemli nedeni, insanoğlunun eskisi gibi artık yavaş yaşayamıyor olmasıdır. Artık her birimiz gün içerisindeki yoğun koşuşturmalarla birlikte artan stres ve endişelerimiz ile baş etmek, daha sakin bir ruh haline kavuşmak için çareler arıyoruz.

Bir çare olarak da yakınımızda, aynı doğal kaplıcalarda hissettiğimiz o huzuru, esenliği verebilecek “yavaşlama” mekanlarının olmasını istemek oldu. Bu mekanların içlerinde mekan tasarımının sakinleştiren, ruhumuzu arındıran huzurlu etkisi ve bu mekanda aldığımız hizmetler sayesinde endişelerimiz, stresimiz ile daha kolay baş edebildiğimizi fark ettik. Bu tip mekanlar önceleri lüks olarak görülüyordu. Fakat bu mekanlar, yoğun stresin beraberinde getirdiği, nedenini anlayamadığınız kronik ağrılardan, tedirgin ruh halinden ve yaşamınızın ileriki günlerinde birçok başka hastalığa yol açacak türlü sağlık sorunlarından bizi bir nebze uzaklaştırdıkları için lüksten öte bir ihtiyaç haline geldiler.

Şimdi bu mekânlar, halka açık olarak bir işletme içinde oluşturulup hizmete alındığı gibi evlerin ve villaların içlerinde de şahıslara özel oluşturulabiliyor. Eğlenmek, sakinleşmek, huzur bulmak, güzelleşmek ve sağlığı korumak için tercih edilen bu yavaşlama mekanlarının odak bileşeni aynı doğal kaplıcalarda olduğu gibi “su” ise biz bu tip mekanların tümünü “ıslak mekan” olarak tanımlıyoruz.

Genellikle kapalı alanlarda oluşturulan ıslak mekanlar, kış veya yaz sezonu içinde suyla ilgili olmayı, denize ve havuza girmekten ve yüzmekten keyif alanlar kişiler için terapi mekanlarıdır. Islak mekan tanımı içine; kapalı havuz sistemi ve açık havuz sistemi, şok duş kovası, jakuzili havuz ve jakuzi, wellness havuzu, termal havuz ve thalasso terapi havuzu, macera duşu, kondisyon havuzu, aktivite ve eğlence havuzları gibi tüm su ile ilgili ortamlar dahil edilmektedir. Bunun ile birlikte;  olimpik havuz ve yarı olimpik yüzme havuzu, floating yüzdürme havuzu, vichy duş, ayak banyosu, kneipp havuzu ve şok havuzu şeklinde de çok sayıda kavram ıslak mekan içinde sayılır.

Ve en özet hali ile Pekcan, bu tüm “ıslak mekan” türlerinin fikirden, gerçeğe dönmesi için çeyrek asırdan fazladır mühendislik, tasarım, yapım ve bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Bu tür mekanlar herhangi bir inşa projesi değildir. Her bir mekan farklı tasarlanmalıdır. Böyle bir mekanın işletme sahibi olmak isteyen veya sadece villanıza böyle bir alan eklemek isteyen bir kişi olabilirsiniz. Hangisi olursanız olun kimsenin isteği, imkanları birbirine benzemez. Böyle önemli ve özel mekanların tasarımı, kurulumu ve bakımı da işi sadece bu olan son derece güvenilir bir firmaya yaptırılması gerekir. Onlarca senedir de Ege bölgesinde tüm ıslak mekan projelerinde güvenilir bir firma denilince de akıllara Pekcan ismi gelmektedir.  

Pekcan Grup olarak; tüm İzmir merkezli hizmet vermemizin yanı sıra Ege bölgesi genelinde de ıslak mekanlar için talep edilen hizmetleri eksiksiz sağlayarak arkamızda hep beğenilen, gönül fetheden çalışmalar bırakıyoruz. Tam 28 yıllık deneyimi ve uzman kadrosu ile birlikte Pekcan Grup binlerce başarılı projeyi müşterilerine teslim etmiştir. Pekcan, su ile ilgili tüm mekanlar için çok sayıda ve çeşitte hizmet sunar.

Pekcan, müşterileri için başta her tipte yüzme havuzları projeleri olmak üzere süs ve peyzaj havuzları, saunalar, spa&wellness tesisleri ve Türk hamamı projeleri için mühendislik çalışma, tasarım, yapım süreçleri hizmetleri vermektedir. Projelerin fikir aşamasından, anahtar teslim yapılıncaya kadar olan tüm detaylar ile ilgilenir ve bu tüm süreçleri yönetir.

Pekcan, yaratıcı mühendislik ve uzman kadrosu ile yaratıcılık ve özelleşme gereken tüm bu projelerde hayallerinizin her zaman daha fazlasını sunabilir.

Pekcan, bu mekânların tasarım, yapım süreçlerinin sonrasında da bu mekanların kesintisiz ve kaliteli bakım hizmetlerini sağlayabilmektedir.

Pekcan verdiği hizmetlerin yanında ıslak mekanlar için gerekli tüm ekipman tedariğini de uygun maliyetler ile sağlayabilen bir şirketler grubudur.

Kendi Poolline markası altında tüm gerekli yüzme havuzu, süs havuzu, sauna, spa ekipman ve malzemelerinin satışını yapmaktadır. Poolline markası altında bulunan tüm ürünleri incelemek için lütfen www.poolline.com.tr adresimizi ziyaret edin.

Ve poolline markası altında satışa sunduğumuz ürünler dışında  www.havuzdayim.com online satış sitemizden de diğer markaların havuz, süs havuzu, sauna, spa ve bahçe ekipman ve malzemelerinin de ürünlerini uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıkları ile satın alabilirsiniz.

Poolside markası altında da de tüm ıslak mekanlar için kullanılabilen zemin kaplama sistemlerini beğeninize sunduk. Islak mekanlar için zemin kaplama çözümleri arıyorsanız web sitemiz www.poolside.com.tr adresini ziyaret edip ürün kataloglarımıza ulaşabilirsiniz.  

Gördüğünüz gibi siz de evinizin ya da villanızın arka bahçesine yüzme havuzu, süs havuzu yaptırmak istiyorsanız veya işletmelerinize özel saunalar, spa&wellness alanları kazandırmak istiyorsanız ya da sadece olan mekanlarınız için ekipman satın almak, dekoratif malzemeler seçmek veya bakım süreçlerini uzman ellere teslim etmek istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Çünkü ıslak mekanlar için komple çözümün tek ismi: Pekcan Grup’tur. Ve tüm sorularınız için bize iletişim kanallarımızdan ulaştığınız takdirde işini seven ve sorularınıza cevap bulmaya hazır uzman bir kadroya ulaşmış olacaksınız.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı