Skip links

Soğuk Mekanlar Tasarımı, Yapımı Ve Bakımı Soğuk Mekanlar Tasarımı, Yapımı Ve Bakımı

SPA WELLNESS YAPIMI

Günümüzde aynı antik çağlarda olduğu Spa’lar, Spa&Wellness merkezleri yoğun talep gören rahatlama merkezleri gibi parlak günlerini yaşamaya başladılar. Bu merkezlerde özellikle sıcak mekânların kullanımı sonrasında soğuk mekânların da olması ve kullanılması bu işletmelerin müşterilerine sunulan standart olarak tercih edilir olmuştur. Sıcak terapi sonrası vücuda dinçlik kazandırmak için soğuk mekan odaları kullanılır. Bu soğuk mekan bölümlerine baktığınızda ise; Kar Odası, Kar Çeşmesi ve Buz Mağarası şeklinde bölümler ile karşılaşırsınız.

Günlük hayatta yoğun iş temposu ve koşuşturmacalarla birlikte insanlar kendini rahatlatmak ve serinlemek amacıyla birçok alternatiflere yönelir. Bunlardan ilki saunalardır. Sonrasında ise çoğu kişi tarafından tercih edilen soğuk mekânlardır.

Siz değerli müşterilerimiz de işletmeleriniz, sağlık merkezleriniz ve otelleriniz için soğuk mekân tasarımı yaptırmak istiyorsanız; sizler için kesinlikle en doğru tercih olan Pekcan Grubu tercih edebilir ve bizden haftanın her günü dilediğiniz zamanda profesyonel hizmetlerimizi alabilirsiniz.

Hızlı şehir yaşamının getirdiği yoğun stres sebebi ile yavaşlama ve rahatlama olarak görülen Spa&wellness işletmelerine ve merkezlerine olan talep her geçen gün yoğunlaşarak arttı. Bu durum da bu tip işletmeler için yeni, farklı ve cezbedici mekân tasarım isteklerinin artmasına ve inşasına neden oldu.

Pekcan Grup olarak; hizmet vermekte olduğumuz alanlardan birisi de soğuk mekân yapımıdır. Yaratıcı tasarımları ile soğuk mekanlar için müteahhatlik hizmeti veren firmalar içinde Pekcan yıllar içinde ayrıştı. Pekcan olarak İzmir merkezli olmak üzere Ege bölgesi genelinde siz değerli müşterilerimiz için en iyi hizmeti, en kaliteli işçiliği, uzmanlık gerektiren bu özel alan mühendisliğini hizmetinize sunuyoruz. Pekcan, tıpkı diğer tüm mühendislik hizmetlerinde olduğu gibi soğuk mekânların tasarımı, yapımı ve bakım hizmetleri içinde kendi bünyesindeki uzman kadrosuyla çalışmakta ve sizlere kusursuz bir hizmet sağlamaktadır.

Soğuk mekân tasarımları için sizlerin fikirlerini alıyor ve hayallerinizdeki tasarımları en uygun şekilde projelendirerek ve güncel teknoloji ile entegre ederek sizlere en kısa sürede anahtar teslim olarak yapıyoruz.

Soğuk mekân tasarımı bölümlerinden olan Kar Odası, Kar Çeşmesi ve Buz Mağarası hakkında bu yazımızda kısaca bilgi verirsek;

Kar Odası

Bu odalar, sauna ve buhar odasından çıktıktan sonra kan dolaşımını düzenlemek için girilen ve özel olarak tasarlanmış olan odalardır. Bu odaları şok havuzu ya da şok duşu şeklinde kullanmak isteyen müşteriler de bulunur. Bu sebeple bu ortamlar son derece doğal ve yumuşaktır. Kar odalarının kullanım süreleri oldukça kısa olup seçime göre yaklaşık olarak 3- 4 dakika arasında değişiklik gösterir. Bu odalardaki sıcaklık ise 2 ile 10 C arasında bulunur. Kar odalarının iyi bir şekilde tasarlanması için bu ortamların mekân ısı yalıtımını ve jetlerin konumlarının iyi bir şekilde yapılması gerekir. Pekcan mühendisleri yüksek verimli ve uygun maliyetler ile işletilebilen çekici ve işlevsel kar odaları tasarlar ve hizmete alır.

Kar Çeşmesi

Sauna veya buhar odası terapisi sonrasında vücudu kar ile serinletmek sık bir şekilde tercih edilen yöntemlerden biridir. Kişilere parçalanmış buzu kar çeşmesinden veya çanaktan alarak önce kollara ve bacaklara, sonrasında ise vücudun geri kalanına dairesel hareketlerle sürmeleri tavsiye edilir. Bu işlem sayesinde cilt canlandırılır, kan dolaşımı hızlanır ve bağışıklık sistemi güçlendirilir. Soğuk mekanlar içinde az alan kaplanmasına rağmen çekici görsel etkisi sebebi ile de tercih edilen soğuk mekan alternatiflerinden biridir.

Buz Mağarası

Spa merkezlerinde özellikle de sauna terapisi sonrasında ihtiyaç duyulan yöntemlerden birisi de buz mağaralarıdır. Buz mağaraları suni kar sistemiyle oluşturulan tasarımlardır. Buz mağarasında amaç; vücudu sadece soğutmak değildir. Bunun ile birlikte vücuttaki dolaşımı ve oksijen alımını uyarmaktır.

Sizde çeyrek asırdan fazladır hizmet veren bir firmanın güvencesi ile mühendislik olarak farklı ve zor alanların inşası için Pekcan ismini tercih edebilir ve şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pekcan Grup olarak sizlerin her zaman sadece bir telefon numarası ve bir web sitesi kadar uzağınızda bulunuyoruz.

 

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı