Skip links

Yüzme Havuzları Yapımı Yüzme Havuzları Yapımı

HAVUZ YAPIMI

Pekcan Grup firmaları 28 yıldır yüzme havuz uygulamaları alanında bireyselleştirilmiş havuz projeleri tasarımı ve uygulamaları yapmaktadır. Bunların yanında mühendislik alanlarında da müşterilerine kusursuz hizmet verir.

Pekcan Grup; Kapalı Alan Yüzme Havuzu ve Açık Alan Yüzme Havuzu, Olimpik-Yarı Olimpik Havuzlar, Jakuzili Havuzlar, Jakuzi ve Masaj Sistemleri, Termal Havuzlar ve Thalasso Terapi Havuzları, Süs ve Doğal Havuzlar, Eğlence Havuzları, Çocuk ve Animasyon Havuzları projelendirme, tasarım ve yapım hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler ile beraber, Havuz Ekipmanları, Havuz Kaplama Malzemeleri, Havuz Aksesuarları ve Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri tedarik, kurulum ve bakım hizmetlerini sunar. Pekcan Grup bu hizmetlerini sunarken en güncel teknolojiden faydalanır ve bu uygulamalar için Türk Standardı, İngiliz SPATA, Alman DIN ve Amerikan NSPI normuna uyar.

Pekcan Grup olarak; tüm havuzları ortamlara ve sizlerin tercihlerine göre tasarlayıp projelendiririz ve buna uygun inşaat uygulamalarını gerçekleştiririz. Ayrıca uygulamalarımızın kalitelerini artırmak için mekanik ve dezenfeksiyon sistemlerini kullanırız. En önemli amacımız ise sizlerin memnuniyeti ve kaliteli uygulamalarımızla havuzların en sağlıklı bir şekilde ve tam güvenlikle değerli müşterilerimize teslim edilmesidir. Bunların yanında sizler için yüzme havuzları bakım ve servis hizmetlerini de yine işi sadece havuz olan profesyonel ekiplerimiz ile sağlıyoruz.

Peki, Yüzme Havuzu Yapımı Nasıl Başlar?
Yüzme havuzu yaptırmaya karar verdiyseniz bunun yanında birçok soruyu da beraberinde getirirsiniz.
Saygın ve Güvenilir Olan Bir Yüzme Havuzu Müteahhidini Nasıl Seçerim?
Son derece önemli olan bu soru; havuz müteahhidinin uzmanlığını ve doğruluğunu, projenizin amacını belirlemede en büyük etken olacaktır.
Her aşamada sizlere destek veren Pekcan Grup, bu aşamada da yardım sağlamak için potansiyel havuz yapımcı ve bu yapım firmalarını araştırmanıza yardımcı olmak amacıyla kontrol listesi hazırlar. Bu listeyi hazırlarken çok sayıda yüzme havuzu müşterimizle edindiğimiz tecrübelerimize dayanır. Hem aldığımız sorular hem de karşımıza çıkan problemler sayesinde her müşterinin çeşitli istekleri göz önünde bulundurulmuş ve sizlerin havuz yapım şirketi aramanıza yardımcı olacak şekilde birçok yanıt geliştirmiştir. Yüzme havuzu yapımcısını seçerken siz de arayacağınız çeşitli kriterleri bu kontrol listemizden yararlanarak bulabilirsiniz.

Yüzme Havuzu Yapımcısı İnceleme Kontrol Listesi

1) Yüzme Havuzu Yapım Sektöründeki İş Bilgileri ve Tecrübesi
Hizmet alacağınız firmanın ticaret kaydı bulunuyor mu? Lisansı neler? Sertifikaları var mı? Ayrıca lisansta geçen ad, firma adıyla aynı mı? Değilse nedenini mutlaka öğrenmelisiniz. Bunların yanında yüzme havuzu yapım şirketinin kaç yıldır hizmette bulunduğunu öğrenmeniz gerekir. Bu süreç içerisinde hangi zaman dilimlerini yüzme havuzu yapımı ile geçirmiş? Bu soruları yönelterek sizler de birçok firmayı kıyaslayıp eleyebilirsiniz.

2) Müşteri Referansları
Bu aşamada bu soruları sormanız gerekir: Faaliyette bulunduğunuz andan beri kaç tane havuz yaptınız? Geçtiğimiz sene kaç tane yüzme havuzu kurdunuz? İnşa ettiğiniz bu havuzlardan hangilerine referans verebilirsiniz?
Yüzme havuzu müteahhidi müşterilerinin yarısından daha az kısmını referans olarak veriyorsa bunu bir tehlike olarak algılamanız gerekir. Pekcan Havuz olarak vardığımız tecrübe; istenildiği takdir müşterilerin yarısından fazlasının bir referans listesine girmeye hevesli olduğu yönündedir. Mutluluğunuz referansların fazlalığıyla orantılıdır. Siz de bu referans listesini kontrol etmek amacıyla en az beş referansı aramanız yararınıza olacaktır.

Referansları Ararken Şu Soruları Sormanız Gerekir:
•    Bu havuz müteahhidi ve şirket ile tekrar çalışır mısınız?
•    Bu tecrübeden memnun kaldınız mı?
•    Bu havuz yapım firmasının en iyi tarafı sizce nedir?
•    Seçtiğiniz havuz aksesuarları ve seçenekleri neydi?
•    Yeniden bir yüzme havuzu yaptıracak olsanız farklı olarak ne yapmak istersiniz?
•    Havuz müteahhidi problemler ve zorluklar çıktığında o problemler ile nasıl başa çıktı?

3) İncelemeler ve Derecelendirmeler
Araştırdığınız yüzme havuzu müteahhitleri için puanlama yapabilirsiniz. Bu referansları unutmamak için not alabilirsiniz. Referans olarak aradığınız kişilerin genel izlenimlerini bazen olumsuz cevap versen de genel cevaplardan anlayabilirsiniz. Bu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

4) Havuz Yapımcısı Tarafından Kullanılan Ürünler Nelerdir?
Havuz araç gereç ve malzemelerinin kaliteli ve güvenilir olması gerekir. Bu hususta şu soruları yöneltebilirsiniz: Kullanılan ürünler piyasada iyi bir değerlendirmeye sahip mi? Aramış olduğunuz referanslar, inşaatçının kullandığı malzemelere olumlu değerlendirme ve puan verdi mi? Bu ürünleri stoklar ve garanti süreleri destekliyor mu?

5) İşçilik Garantisi
Sıhhi tesisat sızıntıları, havuz hareketi ve verandadaki yapısal sorunlar gibi karşılaşacağınız sorunları işçilik garantisi belirler. Hukuken en düşük olarak bir yıl işçilik garantisi vardır. Şu soruları sormanızda fayda olacaktır: İşçilik garanti süreniz ne kadar? Bu işçilik garanti süreniz özellikle neleri kapıyor? Eğer tamirat ve onarım gerekliyse süreç burada nasıl işliyor?

6) Kurulum Uygulamaları
Yüzme havuz yapımcısının herhangi inşaat ya da kurulum uygulaması bulunuyor mu?

7) Tasarım ve Projelendirme
En iyi ve en doğru yüzme havuzu yapımcısı yapacağı projeye başlamadan önce sizlere şu şekilde bir plan sunacaktır: Havuz konumu, veranda boyutları, filtre ve pompa sisteminin yeri, mekânınıza göre havuz yüksekliği, çit düzeni ve istinat duvarları, inşaat erişim yolu ve avlu ve güverte duvarları.

8) Fiyatlandırma ve Sözleşme
En doğru yüzme havuzu projesinde yapılacak tüm işler sözleşmeye dâhil edilir. Ayrıca resmi olan fiyat teklifi ile sizlere sunulur. Bunun yanında tamamlama süreci de tahmini olarak sözleşmede belirtilir.

9) Önemsiz Detaylar
Yüzme havuzu yaptırmaya karar verip birçok detay ile uğraşabilirsiniz. Yukarıda sıraladığımız maddeler haricindeki konular açıkçası daha önemsiz detaylardır. Bu sebeple araştırmanızı iyi yapıp sonuç odaklı bir şekilde düşünmeniz gerekir.
İyi bir pazarlama ve web sitesi uygulamaları sizi cezbedebilir ancak bunlar özellikle referanslar kadar etkili herhangi bir uzmanlık göstergesi ya da doğruluğun kanıtı değildir.

PEKCAN HAVUZ

Yüzme Havuzu, Sauna, Spa , Wellness, Türk Hamamı Yapımı