Skip links

İzmir Marriott Hotel’ de PEKCAN imzası

Güzel İzmir’imize kazandırılan bu projede katkımız olduğu için mutlu ve gururluyuz. Projede, çatıda yer alan açık havuz, kapalı havuz ve kapalı çocuk havuzları ile aktivite ünitelerinin, projelendirilmesi, tüm mekanik tesisat ve elektrik tesisatlarının yapımı ile çalıştırılarak teslim edilmesi işleri PEKCAN HAVUZ tarafından başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Güzel İzmir’imize kazandırılan bu projede katkımız olduğu için mutlu ve gururluyuz.

Projede, çatıda yer alan açık havuz, kapalı havuz ve kapalı çocuk havuzları ile aktivite ünitelerinin, projelendirilmesi, tüm mekanik tesisat ve elektrik tesisatlarının yapımı ile çalıştırılarak teslim edilmesi işleri PEKCAN HAVUZ tarafından başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Bu yazımızda sizlere Hotelin çatısında yer alan açık yüzme havuzu projesinden bahsedeceğiz.

75.00 m3 kapasiteli açık havuz, yüzmenin yanında aktivite havuzu olarak da düşünülüp, projelendirilmiştir. Havuzun tüm mekanik tesisatları ile elektrik tesisatlarının yapımı PEKCAN HAVUZ tarafından başarıyla yapılmıştır. Havuzun filtrasyon , dezenfeksiyon, aydınlatma ve aktivite üniteleri yüzme havuzu standardizasyonu doğrultusunda projelendirilmiştir. Havuzun dezenfeksiyon sistemi olarak otomatik klorlu dezenfeksiyon ile ileri hijyenizasyon sistemi olan ozonlu dezenfeksiyon sistemleri birlikte entegre olarak kullanılmıştır.

Havuz alanının bir bölümü masaj havuzu olarak değerlendirilmiş olup, duvar hidro jet masaj sistemi uygulaması yapılmıştır. Hidro masajın vücut üzerindeki tedavi edici ve dinlendirici etkisini arttırmak için aerojet uygulaması ile desteklenmiştir.

Çatı havuzu projelendirilirken sonsuz taşmalı olarak dizayn edilmiştir. İzmir körfez manzarasına hakim olarak yüzmenin keyfine varılması hedeflenmiştir.

Havuzun tek tarafında betonarme merdiven inşa edilmiştir. Havuz merdivenini yaşlı ve kilolu kullanıcıların pek tercih etmediği düşünülerek, havuzu kullananların tüm bireylerin rahatlıkla suya girip çıkması hedeflenmiştir.

Bu güzel projede PEKCAN olarak katkımızın olmasından mutluyuz ve gururluyuz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.