Skip links

Tarihi Rasim Palas Oteli’nde Pekcan İmzası

Bugün size projelendirmekten ve hayata geçirmekten büyük keyif aldığımız bir projemizden bahsedeceğiz. Çeşme’nin ilk oteli olma özelliğini taşıyan ve Ata’mızın İzmir’de kaldığı zamanlarda denize girmek için tercih ettiği RASİM PALAS OTELİ. Otelin termal havuzu ile spa merkezinin projelendirmesi, seçilen ekipmanlara uygun olarak montajlarının yapılması ve devreye alınması işleri firmamız tarafından yapılmıştır.

Termal Havuz, bir wellness havuzu olarak düşünülmüştür. Wellness havuzlarında amaç, havuz içerisinde birçok aktiviteyi bir arada sunmaktır. Havuz aktiviteleri içerisinde yer alan; şelaleler, air-bubble sistemleri, hidro masaj üniteleri, hava yatakları , karşı akıntı sistemleri, su perde şelale sistemleri, vb. pek çok terapi ünitesini aynı havuz içerisinde konumlandırarak kullanıcıları rahatlatmak ve sağlıklı hale getirmek hedeftir.  Termal suyun sıcaklığı, ortamın aydınlatılması ve dinlendirici bir müzik rahatlamaya ve şifalanmaya yardımcı olur.

Termal havuz, mekânın içerisinde ve spa ünitesinin merkezinde kapalı havuz olarak dizayn edilmiştir. Yaklaşık 40 m3 kapasiteye sahiptir. Termal suyun özellikleri, Çeşme yöresinin termal sularının karakteristik niteliklerini taşımaktadır. Termal havuzun filtrasyon sistemi, dezenfeksiyon, aydınlatma ve aktivite üniteleri yüzme havuzu standardizasyonu doğrultusunda projelendirilmiştir. Wellness havuzunda ileri hijyenizasyon sistemi uygulanmıştır. Bunun için UV (ultraviyole sistemi) ve ozonlu dezenfeksiyon sistemleri kullanılmıştır.

Termal havuzun içerisinde iki grup hidromasaj sistemi yer almaktadır. Bu sistemler içerisinde PEKCAN HAVUZ’ un uygulaması olan, üç farklı jet sistemi uygulanmıştır. Pekcan Hidro-ball impulse jet masaj sistemi, Pekcan master masaj jet sistemi ve Pekcan Carousel masaj jet uygulaması yapılmıştır. Bunlar havuzun duvar kısmında iki farklı noktada yer almaktadır.

Yine termal havuz içerisinde iki grup hava yatağı uygulaması mevcuttur. Havuzun iki farklı noktasında baş – ense masaj fıskiyesi uygulanmıştır. 

Spa merkezi içerisinde yer alan saunanın projelendirilmesi, mekânın aydınlatılması, ısıtılması ve çalışır vaziyette teslimi de PEKCAN’ a aittir.

Bu tarihi mekâna PEKCAN olarak katkı koymaktan dolayı gururluyuz.